Достапни линкови

Велс: Осквернавена синагога


Британската полиција започна потрага по напаѓачите кои ги искршиле прозорите на една еврејска синагога во Велс, подметнувајќи пожар и исцртувајки кукасти крствои по ѕидовите соопшти полицијата. Предизвикана е значителна штета а инцидентот се смета како расно мотивиран напад, се наведува во соопштението на Велшката полиција .
XS
SM
MD
LG