Достапни линкови

САД: Нема одлука за воена операција против Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека никаква одлука за воена опарација против Ирак не е донесена, но дека сите опции се отворени. Американскиот претседател Џорџ Буш оваа недела повторно нагласи дека сака промена на режимот во Ирак и додаде дека Соединетите Држави ќе ги искористат сите средства за да го симнат од власт ирачкиот претседател Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG