Достапни линкови

Кипар: Петмина загинати при уривање на хеликоптер


Началникот на Генералштабот на Кипарската војска и четворица офицери загинаа рано изутрината кога хеликоптерот во кој се наоѓале се урна кај местото Пафос на југозападниот дел на островот, се дознава од кипарски воени извори. Генералот Евангелос Флоракис и четирите офицери настрадале во сектор каде се одржувала воена вежба.
XS
SM
MD
LG