Достапни линкови

Авганистан: Турција и официјално ја презема командата


Турските војници денеска и официјално ја преземаа командата на аеродромот во главниот град на Авганистан Кабул . Инаку од 20 јуни Турција ја презеде командата од германските сили и најмалку 6 месеци ќе командува со меѓународната мировна мисија во Кабул.
XS
SM
MD
LG