Достапни линкови

Саудиска Арабија: Само Палестинците може да ги изберат своите лидери


Саудиска Арабија се дистанцира од барањата на Вашингтон за ново Палестинско раководство, наведувајќи дека само палестинците можат да ги изберат своите лидери. Палестинците се тие кои можат да одлучат за тоа прашање, се наведува во официјалното соопштение на Саудиска Арабија кое го објави државната новинска агенција.
XS
SM
MD
LG