Достапни линкови

Израел: Војската влезе во градовите под палестинска управа


Израелската војска синоќа влезе во градовите кои се под палестинска управа во Западниот Брег , Витлеем , Калкалија и еден дел на Рамалах , потврдија денеска израелската војска и палестински извори . Во тие градови во сила е полициски час , а израелските сили трагаат по палестински екстремисти осомничени за бомашките напади .
XS
SM
MD
LG