Достапни линкови

Констанца: Вежба на НАТО и земјите од Партнерство за Мир


Утре во Ромаското пристаниште Констанца ќе запоне двонеделна вежба на НАТО и земјите на Партнерството за Мир. Вежбата, како што е соопштено во Париз, има за цел да ги промовира транспарентноста и соработката меѓу алијансата и земјите кои не се членки, како и демократизацијата на армиските сили во рамките на Партнерството за Мир.
XS
SM
MD
LG