Достапни линкови

Јосифовски: Угостителите немаат ни третина од гостите по новите мерки


Јосифовски: Угостителите немаат ни третина од гостите по новите мерки
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00
Директен линк

Бројот на граѓани кои се вакцинирани е многу помал од оние што не се невакцинирани што директно резултира со намален број на гости, а начинот на кој што се бара селекција на граѓани преку редарска служба е неетички и деградирачки, вели претседателот на Независната комора на угостители, Здравко Јосифовски по повод новите анти ковид мерки.

XS
SM
MD
LG