Достапни линкови

Јовановиќ – Храната неоправдано поскапе


Јовановиќ – Храната неоправдано поскапе
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:30 0:00
Директен линк

Од март досега, цените на храната во Македонија се зголемени за околу 33 отсто, а глобалните цени на храната, според индексот на ФАО, се намалени за 15-16 отсто, вели економскиот истражувач Бранимир Јовановиќ од Виенскиот институт за меѓународни економски студии.

XS
SM
MD
LG