Достапни линкови

Јованова - Државата и натаму не воспоставува ефективна заштита на Маврово


Јованова - Државата и натаму не воспоставува ефективна заштита на Маврово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00
Директен линк

Деградирачките активности со кои се соочува НП Маврово се резултат на отсуството на ефективен закон и планови за управување кои државата требаше досега да ги донесе и со тоа да обезбеди доследна заштита на паркот, вели Ања Јованова од еколошко здружение „Фронт 21/42“.

XS
SM
MD
LG