Достапни линкови

Јањатов: На македонската дипломатија сопствената пракса и се удри од глава


Јањатов: На македонската дипломатија сопствената пракса и се удри од глава
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
Директен линк

Долгогодишниот дипломат Драган Јанањатов вели дека Македонија сама се сплетка во пајакова мрежа и сега не знае како да се отплетка од тоа. Не е оптимист дека францускиот предлог ќе доведе до брзо решение за кревање на бугарското вето, а вината за тоа ја гледа во дипломатијата.

XS
SM
MD
LG