Достапни линкови

Јашари: потребна е морална одговорност


Јашари: потребна е морална одговорност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00
Директен линк

Социологот од Универзитетот на Југоисточна Европа Хасан Јашари вели дека моралната одговорност е највисоко чувство во современето општество и во земјите со демократски развој. Кај нас тоа тоа не постои, нагласува тој коментирајќи ги постапките по пожарот во Тетово во кој загинаа 14 луѓе.

XS
SM
MD
LG