Достапни линкови

Ѓурѓај: во Албанија нема Бугари


Ѓурѓај: во Албанија нема Бугари
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00
Директен линк

Никола Ѓурѓај, претседател на македонското друштво Илинден Тирана тврди дека нема зголемено присуство на македонските власти пред престојниот попис во Албанија. Со такви тврдења пак излегоа бугарските власти според кои Скопје лобира бугарското малцинство во Албанија да се попише како македонско.

XS
SM
MD
LG