Достапни линкови

Ѓурчески - Одговорност за Мијалков мора да има


Ѓурчески - Одговорност за Мијалков мора да има
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00
Директен линк

Поранешниот полициски началник и безбедносен аналитичар Љубомир Ѓурчески вели дека се направени неколку пропусти во постапката кон поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Тој се сомнева дека Мијалков ја напуштил земјата на илегален начин, односно или со фалсификувана патна исправа или со обезбедување двојно државјанство. Мијалков е обвинет за илегалното прислушување воо случајот Таргет - Тврдина. Повеќе на https://bit.ly/2ZGD7qJ

Поранешниот полициски началник и безбедносен аналитичар Љубомир Ѓурчески вели дека се направени неколку пропусти во постапката кон поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Тој се сомнева дека Мијалков ја напуштил земјата на илегален начин, односно или со фалсификувана патна исправа или со обезбедување двојно државјанство. Мијалков е обвинет за илегалното прислушување воо случајот Таргет - Тврдина.Повеќе на https://bit.ly/2ZGD7qJ
XS
SM
MD
LG