Достапни линкови

Ѓорчев: Немаше политички пречки за авиолинијата Софија-Скопје


Ѓорчев: Немаше политички пречки за авиолинијата Софија-Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
Директен линк

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бугарија Марјан Ѓорчев вели дека и досега немало никакви политички пречки да се воспостави авиолинијата. Според него ако концесионерите на аеродромите во Софија и Скопје имале економска сметка ќе нашле модалитет за линијата.

XS
SM
MD
LG