Достапни линкови

Шинка: Поверојатна е опасноста од нуклеарните централи во соседството, а не од Украина


Шинка: Поверојатна е опасноста од нуклеарните централи во соседството, а не од Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00
Директен линк

Давор Шинка, експерт за нуклеарна радиологија вели дека граѓаните не треба да стравуваат од радијација од Украина во случај на катастрофа во електраната Запорожје. Опасноста е поголема од електраните во Бугарија и Унгарија, кои се наоѓаат на помала оддалеченост од Македонија, предупредува Шинка.

XS
SM
MD
LG