Достапни линкови

Шилегов: За реконструкцијата на куќата небитно е кога се направени измените во катастар


Директен линк

Договорот за реконструкција на мојата куќа е доставен во ДКСК и таму се наведени и сумата и фирмите кои ја вршат, вели за РСЕ градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. Реакцијата следува по неколку неделни обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека тој на нелегален начин ја реновира својата семејна куќа.

XS
SM
MD
LG