Достапни линкови

Чолакова: Не се потпирајте на тестовите, барајте да ве прегледа матичен


Чолакова: Не се потпирајте на тестовите, барајте да ве прегледа матичен
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Директен линк

Д-р Лидија Чолакова-Дервишова вели дека бројот на пациенти во нејзината амбуланта е зголемен, но покрај ковид болни има и многу други вируси и болни од грип. Таа вели дека новиот ковид сој е со поблаги симптоми и препорачува скратување на деновите за изолација кај болните со лесна клиничка слика

XS
SM
MD
LG