Достапни линкови

Чадиковски: Секој доктор треба да има лиценца за работата која ја врши


Чадиковски: Секој доктор треба да има лиценца за работата која ја врши
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00
Директен линк

Само доктор Владимир Чадиковски во земјава има лиценца за детска кардиохирургија, а прашањето дали болницата „Жан Митрев“ по неговото заминување смее да извршува вакви операции остана отворено. За се треба да се има лиценца, не само за детска кардиохирургија, вели Чадиковски во разговор за РСЕ.

XS
SM
MD
LG