Достапни линкови

Хаџи-Јанев: Русија призна дека таканаречената „специјална операција“ пропадна


Хаџи-Јанев: Русија призна дека таканаречената „специјална операција“ пропадна
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00
Директен линк

Со објавата на рускиот претседател Владимир Путин дека е наредена мобилизација во Русија, практично тие признаа дека „специјалната операција во Украина“, како што ја нарекуваа тие, е пропадната. Засега, нема директни закани за безбедноста на Македонија, смета Хаџи-Јанев.

XS
SM
MD
LG