Достапни линкови

Хајредини- Банката може да биде само инструмент за корупција


Хајредини- Банката може да биде само инструмент за корупција
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини тврди дека политичарите отсекогаш имале блиски односи од менаџерите на банките како дел од спрегата на финансискиот капитал со политиката. Според него, во таквата спрега сите имаат интерес да не се откријат деталите од аферите.

XS
SM
MD
LG