Достапни линкови

Хасани: Нови градби + стара инфраструктура = проблеми


Хасани: Нови градби + стара инфраструктура = проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
Директен линк

Има делови во градот во кој се планираат нови градби и се градат, а инфраструктурата не е изведена и во таква ситуација и при помали дождови се појавуваат проблеми, вели Салим Хасани од Групацијата за градежништво во Стопанската комора на северозападна Македонија

XS
SM
MD
LG