Достапни линкови

Халили - Постојат големи разлики во односот на САД и ЕУ кон Балканот


Халили - Постојат големи разлики во односот на САД и ЕУ кон Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
Директен линк

Во моментов постојат големи разлики во односот на САД и ЕУ кон Балканот, вели поранешниот дипломат Мухамед Халили. Тој смета дека тоа се случува особено по доаѓањето на новата американска администраци, бидејќи САД во минатиот мандат не биле посветени на проширувањето на Унијата.

XS
SM
MD
LG