Достапни линкови

Трендафилов: Во управата за финансиско разузнавање нема партиски вработувања


Трендафилов: Во управата за финансиско разузнавање нема партиски вработувања
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00
Директен линк

Првиот човек на финансиското разузнавање Блажо Трендафилов за Радио Слободна Европа вели дека парите одвоени во буџетот ако се скромни можат да кажат дека им се доволни, но често работат и со помош на донации. Буџетот на Управата годинава е 560 илјади евра, од кои 380 илјади евра се за плати.

XS
SM
MD
LG