Достапни линкови

Трошановски- бегството на Мијалков е врв на разочарувањата од владата


Трошановски- бегството на Мијалков е врв на разочарувањата од владата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00
Директен линк

Марко Трошановски од Институтот за демократија вели дека е време да се преземе и политичка одговорност за бегството на екс шефот на УБК Сашо Мијалков кој е обвинет во предметот Таргет - Тврдина за илегално прислушување. Мијалков, кому му е одреден притвор, од неделата е недостапен за полицијата.

XS
SM
MD
LG