Достапни линкови

Трошановски: Собранието е инструментализирано како арена за партиски битки


Трошановски: Собранието е инструментализирано како арена за партиски битки
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00
Директен линк

По сите истражувања кои што ги правиме и за квалитетот на дебата и за перцепциите на јавноста за работата на Собранието, она што е евидентно е дека луѓето се помалку во Собранието гледаат простор каде што се случува суштинска, аргументирана дебата и се одвива конструктивен дијалог што резултира со квалитет на закони, вели во разговор за РСЕ, Марко Трошановски од Институт за демократија.

XS
SM
MD
LG