Достапни линкови

Трошановски – Наталоженото незадоволство ќе го зголемува притисокот за избори


Трошановски – Наталоженото незадоволство ќе го зголемува притисокот за избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
Директен линк

На власта не ѝ одговара да има предвремени избори сега кога незадоволството е највисоко, меѓутоа доколку опозицијата одлучи да мобилизира граѓани на бранот на ова наталожено незадоволство, притисокот да се направи таков чекор значително ќе порасне, вели политичкиот аналитичар Марко Трошановски.

XS
SM
MD
LG