Достапни линкови

Трошановски: гласот на граѓаните се подрива


Трошановски: гласот на граѓаните се подрива
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00
Директен линк

По најавените измени на Изборниот законик со кои независните кандидати би требало да соберат потписи од два отсто од запишаните избирачи во општината, што е далеку повеќе од досега, Марко Трошановски од Институтот за демократија вели дека со ова ќе се устоличат политичките партии.

XS
SM
MD
LG