Достапни линкови

Трајкоска: Граѓаните не веруваат во системот заради неодговорното водење политики


Трајкоска: Граѓаните не веруваат во системот заради неодговорното водење политики
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00
Директен линк

Жанета Трајкоска директорка на Институот за комуникациски студии смета дека начинот на кој комуницираат политичките партии во последниов период во најмала рака е несериозен. Таа смета дека бројот на гласачи кои не се членови на партиите дополнително ќе се намали, а ќе се зголеми апатијата.

XS
SM
MD
LG