Достапни линкови

Трајанов: Една изборна единица за департизација на општество


Трајанов: Една изборна единица за департизација на општество
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00
Директен линк

Измените на Изборниот законик со кои се предвидува воведување една изборна единица се најдоа во Собранието. Павле Трајанов, еден од поднесувачите на овие измени, вели дека на овој начин ќе се тргне мополот на големите партии и нема да се „фрлаат во корпа“ гласовите на гласачите за помалите партии.

XS
SM
MD
LG