Достапни линкови

Тортевски: Со политички нарачани пресуди не се влегува во ЕУ


Тортевски: Со политички нарачани пресуди не се влегува во ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00
Директен линк

Адвокатот Александар Тортевски вели дека 70 проценти од „големите“ предмети се недоволно подготвени. Според него голем дел од судиите под притисок на јавноста не се осмелуваат да го вратат предметот на доработка во Обвинителството, брзаат со донесување пресуди и калкулираат со висината на казните.

XS
SM
MD
LG