Достапни линкови

Тодоров: Не може да се избрише фактот дека некои држави биле нацистички


Тодоров: Не може да се избрише фактот дека некои држави биле нацистички
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
Директен линк

Петар Тодоров, историчар од Институтот за национална историја вели дека учебниците не се директна работа на политичарите, а дека во некои европски учебници, на пример во француско-германскиот учебник по историја пишува „нацистичка Германија“.

XS
SM
MD
LG