Достапни линкови

Теменугова: Дел од наставата за медиумско образование е застарена


Теменугова: Дел од наставата за медиумско образование е застарена
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00
Директен линк

Александра Теменугова од Институтот за комуникациски студии вели дека медиумската писменост не е непозната во македонското образование, но дека програмите се застарени и не соодветствуваат на денешното дигитално време

XS
SM
MD
LG