Достапни линкови

Тасева: Корупција - има напредок, но резултатот е низок


Тасева: Корупција - има напредок, но резултатот е низок
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
Директен линк

По ланскиот најлош резултат и 111 место на листата за перцепција на корупцијата, годинава Македонија напредува за 24 места. Слаѓана Тасева од Транспаренси интернејшнал Македонија вели дека ова е сериозен исчекор, но оти резултатот е сè уште многу понизок од тој во 2015 година.

XS
SM
MD
LG