Достапни линкови

Таравари- Секундарното здравство е скоро атрофирано


Таравари- Секундарното здравство е скоро атрофирано
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:23 0:00
Директен линк

Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар докторот Арбен Таравари вели дека проблемот со преаздолежноста на болниците е стар со години и мора да се направи сериозна анализа за нивно раздолжување. Ако одите по болници, повторно ќе видите дека нема шприцеви, нема лекови, пациентите сами си купуваат лекарства за нивното лекување, вели тој.

XS
SM
MD
LG