Достапни линкови

Таравари: Колку се успешни економските директори во болниците, се гледа од долговите


Директен линк

Поранешниот министер за здравство Арбен Таравари од Алијансата за Албанците обвинува дека необјективното распределување на парите од Фондот за здравство и нерационалното трошење на државните пари од директорите на клиниките се причините за големиот долг на здравствените установи.

XS
SM
MD
LG