Достапни линкови

Таравари: Колку се успешни економските директори во болниците, се гледа од долговите


Таравари: Колку се успешни економските директори во болниците, се гледа од долговите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
Директен линк

Поранешниот министер за здравство Арбен Таравари од Алијансата за Албанците обвинува дека необјективното распределување на парите од Фондот за здравство и нерационалното трошење на државните пари од директорите на клиниките се причините за големиот долг на здравствените установи.

XS
SM
MD
LG