Достапни линкови

Стојков:дволично барање на Бугарија за рехабилитација на жртвите од комунизмот


Стојков:дволично барање на Бугарија за рехабилитација на жртвите од комунизмот
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:26 0:00
Директен линк

Стојко Стојков, копретседател на здружението на Македонците во Бугарија ОМО Илинден Пирин вели дека теоретски рехабилитација на жртвите од комунизмот звучи добро, но дека официјална Софија не го бара тоа, туку сака да ја заштити својата позиција дека Македонците се до 1944 година биле Бугари.

XS
SM
MD
LG