Достапни линкови

Стојковски: ЕУ нема мандат билатералниот спор меѓу Македонија и Бугарија да го направи европски


Директен линк

Предлогот на бугарскиот премиер Кирил Петков ЕУ за деблокирање на ЕУ преговорите така што ЕУ ќе биде гарант за правата на Бугарите во Македонија, според Андреја Стојковски од институтот Преспа не треба да предизвика страв во земјава.

XS
SM
MD
LG