Достапни линкови

Спасевска: родово сензитивното образование ќе го зголеми булингот


Спасевска: родово сензитивното образование ќе го зголеми булингот
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00
Директен линк

Драгана Спасевска од иницијатива „Учебници и настава мора да има“ вели дека сакаат да се исфрли родово сензитивното образование бидејќи сметаат дека со тоа се прекршени детските права, дека тоа е наметнато и дека со него ќе се зголеми булингот во училиштата.

XS
SM
MD
LG