Достапни линкови

Славковска: Ни ветија ново училиште, а не пратија во друго


Славковска: Ни ветија ново училиште, а не пратија во друго
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00
Директен линк

Ана Славковска е мајка на прваче, запишано во ООУ „Димитар Македонски“ за кое учебната година не почна со физичко присуство бидејќи реконструкцијата на училиштето не е готова. Наместо нов објект, таа е принудена детето да го праќа во друго училиште, во кое пак нема право на целодневен престој.

XS
SM
MD
LG