Достапни линкови

Скепаровски: Професијата наставник е незаслужено девалвирана


Скепаровски: Професијата наставник е незаслужено девалвирана
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00
Директен линк

Драстично опаѓа бројот на студенти кои се запишуваат на студиските програми од каде потоа се регрутира наставниот кадар по математика и физика во основните училишта. За причините за ваквите состојби и како да се подoбрат истите во „Меѓу редови“ разговаравме со деканот на ПМФ Александар Скепаровски.

XS
SM
MD
LG