Достапни линкови

Синадиновска: Со добро новинарство против лажните вести


Синадиновска: Со добро новинарство против лажните вести
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:54 0:00
Директен линк

Со лажните вести не можеме да се бориме само со нивна детекција. Ни треба помасовна продукција на добро новинарство и квалитетни текстови, но и да работиме на актрактивноста, како да се доближи доброто новинарство до граѓаните, вели Катерина Синадиновска, Совет за етика во медиумите.

XS
SM
MD
LG