Достапни линкови

Селими: Сите дебати за унапредување на односите во регионот се добредојдени


Селими: Сите дебати за унапредување на односите во регионот се добредојдени
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00
Директен линк

Средбата во Тирана е протоколарна, но партиите и политиарите ќе се обидат да извлечат политички поени од неа, смета политичкиот аналитичар Сефер Селими. Според него, секогаш се добредојдени себатите и дискусиите посветени на ЕУ, на регионално ниво.

XS
SM
MD
LG