Достапни линкови

Проф. Селмани: Регионот не треба да биде жртва на глобалните интереси


Проф. Селмани: Регионот не треба да биде жртва на глобалните интереси
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00
Директен линк

Скопје има вето, Белград и Приштина немаат дијалогот, Бугарија има корупција... и сето тоа отвора простор за странски влијанија во регионот. Универзитетскиот професор Башким Селмани, за РСЕ вели дека земјите од регионот треба да се прилагодат на глобалните интереси, а не да бидат нивна жртва

XS
SM
MD
LG