Достапни линкови

Савески: Левица стана радикална десничарска партија односно „Франкенштајн партија“


Савески: Левица стана радикална десничарска партија односно „Франкенштајн партија“
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00
Директен линк

Радикализација на протестите како опција не може да се исклучи, но едно е да се најави, а друго е да се спроведе во пракса, коментира професорот Здравко Савески, по вчерашните најави на лидерот Димитар Апасиев за демонстрациите против „францускиот предлог“. Тој смета дека Левица го сменила основниот идеолошки фокус и дека сега делува како радикална десничарска партија, или како што вели „Франкеншатјн партија“.

XS
SM
MD
LG