Достапни линкови

Поповиќ: Партиите да се договараат само за министри и заменици, другите ешалони да се професионализираат


Директен линк

Миша Поповиќ oд Институтот за демократија вели дека договорот на партиите мора да биде само за политичките функции од првиот ешалон, односно министри и заменици министри. Сето понатаму треба да се насочи кон професионализација на раководните служби, вели Поповиќ.

XS
SM
MD
LG