Достапни линкови

Поповиќ: Партиската припадност е поважна од способноста за некоја функција


Поповиќ: Партиската припадност е поважна од способноста за некоја функција
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00
Директен линк

Коалициските пазари за поставување лица на раководни позиции се голем проблем за доброто управување во земјава, смета Миша Поповиќ од Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ од Скопје. Дел од решението тој гледа во носењето на Законот за висока раководна служба.

XS
SM
MD
LG