Достапни линкови

Пивоваров: Лошата проценка во Авганистан може да донесе илегални бегалци


Пивоваров: Лошата проценка во Авганистан може да донесе илегални бегалци
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00
Директен линк

Националниот координатор за гранично управување Владимир Пивоваров вели дека меѓународната заедница направи лоша проценка за времето на можно преземање на власта на Талибанците во Авганистан и нормално е за очекување на нов бран бегалци. Тој тврди дека македонските безбедносни служби се подготвени да се справат со можен нов бран нелегални бегалци и криумчари на мигранти.

XS
SM
MD
LG