Достапни линкови

Пешевски: Европски стандарди во туризмот на македонски начин


Пешевски: Европски стандарди во туризмот на македонски начин
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:58 0:00
Директен линк

Еден од клучните проблеми во туристичкиот сектор е надзорот врз спроведувањето на законите, но и начинот на кој европските стандарди ги спроведуваме во пракса на македонски начин, вели директорот на туристичка агенција, Мирче Пешевски.

XS
SM
MD
LG