Достапни линкови

Петровска: Наскоро ќе застарат и делата од Титаник


Петровска: Наскоро ќе застарат и делата од Титаник
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00
Директен линк

Претседателката на коалицијата„Сите за правично судење“ вели дека ако со бавно темпо како досега се суди за еден од најобемните предмети за изборни измами „Титаник“ веројатно е дека до 2023 година ќе им застар делото „злосторничко здружение“ на обвинетите поранешни функционери Никола Груевски, Миле Јанакиески, Мартин Протуѓер, Гордана Јанкуловска и Кирил Божиновски.

XS
SM
MD
LG